Ježek s PP nebo bez?

14. července 2015 v 10:01 | Chazy |  Ježek bělobřichý?
Poslední dobou mi příjde, že je to jedno z nejvíce diskutovaných témat, co se týče pořízení zvířete. Tak bych k němu chtěla napsat svůj názor a jaký rozdíl v tom vidím.

Ježek s PP (průkazem původu)

Ježek s PP je samozřejmě (podle mě) tou lepší variantou, kde máte hned několik výhod a jistot toho, že dostanete zdravé, ochočené zvíře bez dědičných chorob atd..
Co by jste měli dostat když si pořídíte ježka s PP?
Většinou jde hlavně o veterinární potvrzení, že je ježeček zdravý, což je hodně důležité.
Dostanete kupní smlouvu, která je tak trochu pojistkou majitele, že se ježek dostane do dobrých rukou.
Dostanete rodokmen zvířete.
Dostanete "příručku", jak se o ježečka správně postarat a předchozí majitel by měl být ochoten Vám pomoci i do budoucna.
Většinou dostanete vzorek jídla - červy, granule..aby bylo jasné, na co je ježeček zvyklý. Dále třeba tulipytlík nebo hračku. :)
K tomu všemu patří ještě chovatelský řád, který by měl každý bez rozdílu dodržovat pro své dobro i dobro ježka!

Toto je zdravotní průkaz ježka:
OBRÁZEK PATŘÍ STRÁNKÁM KLUBU CHOVATELŮ - odkaz

Ježek bez PP

Pořízení ježečka bez PP může být značně rizikové. Nemusí Vám být zděleno, jak staré zvíře kupujete, na co bylo navyklé, nemusí být často ochočené a hlavně může být nemocné a ani se to ze začátku nepozná.

Já osobně mám 3 ježečky bez PP. Rammusek byl je a bude fučák. Nevím jeho přesný věk, neznala jsem jeho návyky (žádné neměl), neznal dotek lidské ruky a přesto je to můj nejoblíbenější ježek na světě. Kate je ale narozdíl od Rammuska od super majitelky, která mi ochotně pomáhala se vším, prostě ihned jsem věděla, že kupuji zdravé zvíře :)
Takže jak kdy je špatné koupit si zvíře bez PP.
Rozhodně bych nedoporučila koupit si zvíře z různých burz a výstav, kde je zvíře v malém prostoru, ve špíně atd. I když i mě samotné by takového chudáčka bylo líto, věděla bych, že takové zvířátko by mohlo nakazit mé ostatní ježečky.

Takže s PP nebo bez nich..Svoje ježky budu milovat ať už je budou mít, nebo ne. :)


Na závěr bych chtěla udělat takovou "menší" reklamu paní, která dělá úžasné výrobky z keramiky a která i pro mě za úžasnou cenu vyrobila misku pro Rammuska. :)
Tohle je ona:

Kde si můžete objednat tuhle super misku dle vlastního příání? - ZDE
Děkuji za přečtění :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ARiticotoFrory ARiticotoFrory | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 5:12 | Reagovat

The ED resulting from that surgery may be either temporary or permanent.  Use these circumspectly however, because they may lower blood sugar, which can be an unhealthy effect in males whose blood glucose levels are properly balanced.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama