Chtěla bych si pořídit ježka!

19. dubna 2017 v 10:32 | Chazy |  Ježek bělobřichý?
Zdravím!

Než se kompletně vydám i na jiná témata, než jsou samotní ježci, ráda bych ještě napsala článek na toto téma.

Jak jistě známo ježci bělobřiší jsou známější než kdykoli jindy. Internet je zaplaven videi, gify a obrázky a několik z vás už určitě přemýšlelo o koupi roztomiléh zvířátka.

Nechci nikoho od koupi ježka odrazovat, ale je nutné znát všechny možné informace, než tak učiníte! V minulých článcích jsem zmínila, co vše by ježek měl mít a jak se takový ježek chová. Pokud jste nečetli, můžete si přečíst přímo tady http://bodlaci.blog.cz/rubrika/jezek-belobrichy .

Ráda bych ovšem poukázala na to, že existují množírny a bohužel je tomu tak i u ježků. Můžete na ně narazit například v inzerci na internetu, kde majitelé nabízí předražená mláďata bez PP a mají jich k prodeji více, než je zdravé. Další místo je na trzích a různých výstavách, kde se ježci tísní v malých prostorech, většinou jsou až příliš mladí a většina z nich nikdy neviděla červa a necítila dotek lidské ruky. Takový ježek může být nemocný, mít parazity a nemusí mít normální návyky. Může být vystrašený a jeho ochočení a vyléčení zabere spoustu času i peněz!

Jedinou šancí, je nepodpořit množitele, ježka od něj nekoupit a to za žádnou cenu!!!! I kdyby jste viděli zraněné zvíře, nebo hrozné podmínky je třeba to nahlásit a ne zvíře odkoupit. I když je to těžké.

PODPORA MNOŽITELE NENÍ ZÁCHRANA ZVÍŘETE!
Tím, že odkoupíte jedno zubožené zvíře znamená, že donutíte množitele množit dál.

Proto prosím zvažte, kde si ježečka koupíte a jestli máte dostatečné informace, aby byl u vás v nejlepším možném prostředí a čistotě.

Ježek je skvělý společník a úžasné stvoření. :)

Díky za přečtení. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Samice od ježka je?

Ježčice 0% (0)
Ježice 33.3% (1)
Paní ježková 33.3% (1)
Ta ježka! 33.3% (1)
Jinak! - napiš komentář 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama